Zalety wełny merino

Odzież i bielizna Woolmed opiera się na wykorzystaniu jednego z najbardziej cenionych i wielofunkcyjnych materiałów, jakim jest runo merynosów australijskich. Dzięki zastosowaniu wełny owczej w odzieży, możemy na co dzień korzystać z jej prozdrowotnych właściwości. W przeciwieństwie do tradycyjnej wełny owczej, wełna merynosów jest miękka, delikatna i nie podrażnia skóry. Została tak przystosowana przez naturę, że absorbuje wilgoć, oddając ciepło. Stanowi naturalną barierą termoizolacyjną, która latem chroni ciało przed przegrzaniem, a zimą utrzymuje ciepłotę ciała, przyczyniając się do skutecznej wentylacji. Szybko schnie, ma właściwości antybakteryjne, nie gromadzi potu, zapobiegając powstawianiu nieprzyjemnych zapachów. Jest również wysoko ceniona przez alergików. 
 
Grzeje tam, gdzie tego potrzebujesz

Do produkcji odzieży i bielizny Woolmed wykorzystujemy wymiennie wysokiej jakości włókno bambusowe i bawełnę oraz naturalną wełnę merynosów. Część wełniana ma za zadanie ogrzewanie miejsc, szczególnie narażonych na utratę ciepła. Wełna utrzymuje stałą i najbardziej optymalną temperaturę ciała w granicach 36,6°C, nawet wtedy gdy jest mokra. Natomiast część bawełniana lub bambusowa wpływa na lepszą oddychalność i odprowadzanie ciepła z organizmu. Taka kombinacja użytych materiałów zapewnia dodatkowo maksymalny komfort i ochronę przez cały rok – bez względu na rodzaj wykonywanej aktywności, czy warunki atmosferyczne.

Prozdrowotna technologia
 
Unikatowe połączenie dwóch materiałów sprawia, że odzież Woolmed® posiada prozdrowotne właściwości, co nie jest możliwe w przypadku odzieży wykonanej w całości z wełny owczej. Dzięki zastosowaniu przewiewnego materiału z przodu, następuje zmniejszenie temperatury ciała w obrębie brzucha i odprowadzenie ciepła z organizmu. Wskutek tego zmniejsza się przekrój dużych naczyń krwionośnych znajdujących się z przodu ciała człowieka. Zapewnia to odpływ krwi z tylnej części cała,  a to powoduje zmniejszenie stanów zapalnych w obrębie stawów kręgosłupa. Podczas wysiłku fizycznego znajdujące się z tyłu ciała włókna powięziowe pod wpływem wełnianej wstawki, rozluźniają się dając uczucie relaksu, natomiast z przodu na skutek schłodzenia poprzez zastosowanie bawełny lub włókna bambusowego, utwardzają się, co daje podporę dla mięśni brzucha, które odgrywają istotną rolę w stabilizacji kręgosłupa.

Produkty Woolmed nie są lekiem i nie zastępują leczenia. Odzież Woolmed to naturalne rozwiązanie, które może pomóc przy dolegliwościach bólowych kręgosłupa i stawów. Może być użytkowana jako dodatkowy produkt służący odzyskaniu zdrowia lub wspomóc kurację zalecaną przez specjalistę w drodze porady medycznej.


Technologia woolmed